6. Fetih Kupası Geleneksel Türk Okçuluğu Bölge Elemeleri Bursa'da Sona Erdi

6. Fetih Kupası Geleneksel Türk Okçuluğu Bölge Elemeleri Bursa'da Sona Erdi

11 İlden 874 Sporcunun Katılımıyla Gerçekleşen 6. Fetih Kupası Geleneksel Türk Okçuluğu Bursa Bölge Elemeleri Yapılan Menzil, Puta Atışları ve Protokol Konuşmaları ile Tamamlandı.

22 Nisan 2018 Pazar Saat 17:26

Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz, ulusal ve uluslararası birçok başarılı sporcunun yarışacağı 6. Fetih Kupası’na katılımın yoğun olması sebebiyle bu yılki yarışmalar öncesinde Geleneksel Türk Okçuluğu Bölge Elemeleri düzenlendi. 

İlk ayağı Mart ayı sonunda Malatya’da, ikinci ayağı ise 6-7 Nisan tarihlerinde Kastamonu’da, üçüncüsü Konya’da düzenlenen elemeler Bursa ile devam etti. 20-21-22 Nisan’da Eski Atatürk Stadı ve Yunuseli Havalimanı’nda yapılan dördüncü etaba Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş katıldılar. Menzil Okçuluğu ve Hedef Okçuluğu olarak 2 farklı kategoride başarılı olan sporcular 6. Fetih Kupası’nda boy gösterecekler.


Bursa Bölge Elemeleri’ne İstanbul, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Kocaeli, Sakarya, Kütahya, Balıkesir, Manisa ve İzmir’den de toplam 874 sporcu katıldı. Bursa Bölge Elemeleri’nin tamamlanmasının ardından elemelerden geçen yarışmacılar 27-29 Mayıs tarihlerinde, İstanbul Okmeydanı Okçular Vakfı ev sahipliğinde 354 bin 250 TL ödüllü 6. Fetih Kupası’nda yarışacaklar. 

Elemelerde ayrıca Ok Atışı, Mas Güreşi, Mangala, Aşık Atma, Archery Tag gibi etkinlikler ve gösteriler de düzenlendi.