Milli Takımımız Arjantin'den Madalyalar İle Dönüyor

Milli Takımımız Arjantin'den Madalyalar İle Dönüyor

Arjantin'in Rosario kentinde düzenlenen 2017 Gençler-Kadetler Dünya Şampiyonası'nda hem Klasik Yay hem de Makaralı Yay kategorilerinde Milli Sporcularımız başarılara imza attı!

08 Ekim 2017 Pazar Saat 05:20


Makaralı Yay Gençler kategorisinde mücadele eden Gizem Elmaağaçlı, 3.lük mücadelesinde İtalyan Rakibi Sara Ret'i 144-142 mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldu.

Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz'ün Ülkemizi temsil ettiği Klasik Yay Gençler Mix Takımımız da 3.lük maçında rakip Ukrayna'yı 6-0 geçerek bronz madalyayı ülkemize getirdi. 

Dilara Sevindik ve Emircan Haney'den oluşan Makaralı Yay Kadet Mix Takımımız, finalde rakip Meksika'yı 153-149 mağlup ederek Ülkemize altın madalya sevincini yaşattı!

Son olarak Bünyamin Yankaç, Emircan Haney ve Gökhan Demirbaş'tan oluşan Makaralı Yay Kadet Erkek Milli Takımımız, altın madalya mücadelesinde Amerika Birleşik Devletleri'ne 224-211 yenilerek gümüş madalya kazandı!

Mücadeleden yılmadan, Ülkemizi, sporun ruhuna yakışır bir şekilde temsil etme gayretiyle çaba sarfeden, tüm kulüp yöneticilerini, sporcu ve antrenörlerimizi tebrik ediyor, nice büyük zaferleri temenni ediyoruz.