TASAVVUF MÜZİĞİ KONSERİ ENDER DOĞAN

TASAVVUF MÜZİĞİ KONSERİ ENDER DOĞAN

Tasavvuf Müziğinin sevilen ismi Ender Doğan sevilen eserleriyle sizlerle

06 Kasım 2017 Pazartesi Saat 12:40

1970 Malatya doğumludur.1996’da İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü mezun oldu.1984’te müzik hayatı Eyüp musiki cemiyeti’nde başladı, İstanbul Üniversitesi Klasik Türk musikisi korosunda solist ve Ney sanatçısı olarak sürdü.

1994’te TRT İstanbul Radyosunun düzenlediği ses yarışmasında İstanbul bölge 2.liğine seçildi.Aynı yıl İstanbul Radyosuna Neyzen ve ses sanatçısı olarak girdi. Bu görevini 4 yıl devam ettirdi.1998’de İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı'nda yüksek lisans kazandı.Çeşitli özel okullarda yedi yıl süreyle Felsefe hocalığı ve Rehberlik Psikolojik Danışmanlık yaptı.

Klasik Türk Musikisi sahasında mühim üstadlardan istifade etti. Süheyla Altmışdört, Bekir Sıtkı Sezgin, Cinuçen Tanrıkorur, Kâni Karaca, Niyâzi Sayın, Aka Gündüz Kutbay, Sadrettin Özçimi bunlardan birkaçıdır.

Tasavvuf müziği, Mevlevi müziği alanında Hollanda, Almanya, Avusturya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İsveç, Belçika, Mısır, Suriye, Fas, Malezya gibi ülkelerde solo veya topluluk icraları ile konserler verdi.

CD ve Kaset çalışmaları oldu . Sûfi Nağmeler(solo), Sana Geldim, Sufi cry out (Ney), Nefes(Ney), ‘Bir telden Bir nefesten’(Enstrumantal), Mim(solo), İrfan Türküleri(solo) bunlardan bir kaçıdır.Ney üretim atölyesindeki çalışmalarının yanı sıra bir Tasavvuf Müziği Korosu çalıştırmakta ve Ney dersleri vermektedir.Ender Doğan evli ve üç kız babasıdır.

Yer        : Okçular Vakfı
Tarih     : 9 Kasım Perşembe
Saat      : 20:00