Keçeci Piri Mahallesi, Fatih Sultan Minberi Cad. No:1, 34445 Beyoğlu/İstanbul İletişim ! (212) 254 66 54

11. Uluslararası Fetih Kupası Başlıyor

11. Uluslararası Fetih Kupası Başlıyor

Vakfımız tarafından düzenlenen dünyanın en büyük sivil okçuluk organizasyonu Uluslararası Fetih Kupası başlıyor.


İlki 2013 yılında dünyanın farklı bölgelerinden yüzlerce okçunun katılımıyla gerçekleştirilen kupanın bu yıl onbirincisi düzenleniyor. Her geçen yıl daha fazla sporcunun katılımıyla gelişme sağlayan Uluslararası Fetih Kupası, aynı zamanda İstanbul’un fethine de dikkat çekme misyonuna sahiptir. Bu sebeple her yıl İstanbul’un fethini anma etkinliklerinin önemli bir durağı haline gelen Fetih Kupası, düzenlenen etkinliklerle yüzlerce yabancı sporcunun Türk kültürünü tanımasına da olanak sağlıyor. Fetih Kupası her yıl olduğu gibi bu yıl da kadim okçuluk geleneğine sahip Okçular Tekkesi’nde düzenlenecek. Asırlardır en yetenekli okçuların yetişip birbiri ile yarıştığı Okçular Tekkesi’nde düzenlenen Fetih Kupası’nın günümüzün en başarılı okçularını bir araya getirmesi açısından tarihi bir alt yapısı da bulunuyor. Bu bakımdan Fetih Kupası’nda geçmiş, spor aracılığı ile gelecekle buluşacak.


Her yıl olduğu gibi bu yıl da Fetih Kupası’na katılım oldukça fazla. Hem geleneksel hem de modern okçuluk kategorilerinde düzenlenen yarışmalara 32 ülkeden 400’e yakın sporcu katılım sağlayacak. Bu yıl 11’incisi düzenlenen yarışmaların daha öncekilerden farkı ise Fetih Kupası’nın Dünya Okçuluk Federasyonu tarafından tanınan ve resmi takvime dahil edilen yarışmalar statüsünde olması. Bu durum dereceye giren sporculara dünya sıralamasında puan elde etme hakkı sunuyor.


Her yıl 26 – 29 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Fetih Kupası, bu yıl 28.05.2023 tarihinde ikinci turu yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri sebebiyle 25 – 26 Mayıs 2023 tarihleri arasında yapılacak.Yarışma Programı / Competition Program:Hedef Dağılım Listeleri / Start List by Target:


Kısa Videolar

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

© 2020 - 2024 || PARSKASOFT BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ LİMİTED ŞİRKETİ